Firma MELIORANT TADEUSZ ZAJĄC I SPÓŁKA SPÓŁKA KOMANDYTOWA uzyskała dotację z Unii Europejskiej na projekt pt. „Wdrożenie technologii wibracyjnego pogrążania oraz wyciągania materiałów konstrukcyjnych stosowanych do zabezpieczenia głębokich wykopów budowlanych w ciasnej zabudowie z ograniczeniem szkodliwych drgań dla budynków oraz ludzi”, realizowany na podstawie umowy o dofinansowanie nr FENG.02.32-IP.03-0247/23-00.

Projekt realizujemy, aby wzmocnić potencjał i wprowadzić innowacyjne rozwiązania w przedsiębiorstwie.

Projekt ma na celu wdrożenie technologii wibracyjnego pogrążania oraz wyciągania materiałów konstrukcyjnych stosowanych do zabezpieczenia głębokich wykopów budowlanych w ciasnej zabudowie z ograniczeniem szkodliwych drgań dla budynków oraz ludzi.

Projekt umożliwi dekonstrukcję ścianek berlińskich oraz innych konstrukcji zabezpieczających wykop systemu monitoringu, automatycznego wyłączania w przypadku przekroczenia granicy bezpiecznych drgań. Wdrażana w projekcie technologia pozwoli wydobywać konstrukcje wsporcze w każdym, trudnym inżynieryjnie przypadku. Efektem wdrożenia jest zatem możliwość dekonstrukcji wykonywanych obiektów wsporczych i selektywnej zbiórki odpadów na budowie.

Inwestycja będzie obejmować zakup:

  • głowicy wibracyjnej typu VM wraz z zasilaczem – 1 komplet,
  • samochodu ciężarowego z systemem załadunku i rozładunku do miejsc z ograniczoną przestrzenią – 1 szt.,
  • żurawia z podwoziem – 1 komplet,
  • systemu monitoringu drgań – 1 komplet.

Z usługi świadczonej przez MELIORANT TADEUSZ ZAJĄC I SPÓŁKA SPÓŁKA KOMANDYTOWA skorzystają m.in. organy publiczne oraz prywatne, na rzecz których beneficjent będzie wykonywał usługi będące wynikiem projektu. Z nowoczesnych rozwiązań będą mogli korzystać klienci firmy w Polsce i za granicą.

Celem projektu jest wdrożenie technologii wibracyjnego pogrążania i wyciągania materiałów konstrukcyjnych stosowanych do zabezpieczenia głębokich wykopów budowlanych w ciasnej zabudowie z ograniczeniem szkodliwych drgań dla budynków oraz ludzi. Jego celem jest wprowadzenie na rynek innowacyjnej usługi budowlanej, która pozwoli na zdobycie przewagi konkurencyjnej nad innymi podmiotami obecnymi na rynku dzięki możliwości obsługi trudnych inżynieryjnie miejsc o gęstej zabudowie.

Efektem rynkowym realizacji projektu będzie dywersyfikacja oferty, wzrost innowacyjności, wzrost skali działalności, wzrost konkurencyjności na rynku krajowym i międzynarodowym, efektywne wykorzystanie poniesionych nakładów na B+R oraz wzrost rentowności.

Efektem realizacji projektu będzie innowacyjna usługa budowlana świadczona z poszanowaniem środowiska naturalnego i potrzeb społecznych.

 

Wartość projektu: 7 980 000,00 PLN

Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 4 788 000,00 PLN

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

 

MELIORANT 

 

 

Tadeusz Zając i Spółka sp.k.

 

 

BUDOWNICTWO INŻYNIERYJNE

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

I understand

x